Zabraliśmy psy z Radys!

Oddział Kujawsko – Pomorski OTOZ Animals, za zgodą Prezydenta Miasta Bydgoszczy przewiózł do Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy już pierwszą partię psów. Docelowo przyjmiemy ich 20. Psy dobrze zniosły podróż (trwała 6 godzin). Zabezpieczone w bezpiecznych kontenerach, w samochodzie z klimatyzacją, psy całą drogę spały.

W Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy „Radysiaki”przejdą rutynowe badania , sterylizację i zostaną przeznaczone do adopcji. To może trochę potrwać, ponieważ na pewno te psy będą potrzebowały dłuższego czasu na adaptację do nowych warunków życia i na powtórne zaufanie człowiekowi. Tym zajmie się schroniskowa Załoga i wolontariusze. Szczególnie liczymy na pomoc LIRY, Pozytywnego Szkolenia psów Schroniskowych, która od 11 lat

z powodzeniem pomaga wycofanym i skrzywdzonym przez los i ludzi psom.

W schronisku w Radysach akcja trwa. Na wczoraj było tam jeszcze ponad tysiąc psów. Niektóre gminy zdecydowały się na zabranie „swoich” psów. Mamy nadzieję, że Sprawiedliwości stanie się zadość. Po interwencji w Radysach inne tego typu „schroniska” powinny przestać istnieć. GIW zarządził kontrolę we wszystkich schroniskach w Polsce. Schronisko w Bydgoszczy jest już po zeszłotygodniowej kontroli.

O psach z Radys:

Psy nie kastrowane z nie udokumentowanymi zabiegani weterynaryjnymi, zapchlone, z powrastanymi pazurami, pogryzione, liniejące, sfrustrowane,lękliwe, zatuczone odpadami poubojowymi, nie nie wypuszczane z boksów latami.

(Przywieźliśmy pogryzionego psa -głęboka rana w udzie)

INFO O INTERWENCJI W RADYSKIM SCHRONISKU

16 – 17 czerwca 2020 r. miała miejsce Interwencja w schronisku w Radysach. Przeprowadzali ją policjanci, prokurator, lekarze zoopsycholodzy i członkowie organizacji pozarządowych. W schronisku przebywało nawet 3 tys. psów.

Właściciel i jego syn zostali aresztowani na 3 m-ce.

Psy odebrane w stanie ciężkim są obecnie w klinikach, m.in. w Warszawie.

Zakończyła się ewidencja wszystkich psów znajdujących się w schronisku

OTOZ Animals, Rada Krajowa wysyła do gmin wezwanie do zaprzestania przekazywania zwierząt do Radys. Prokurator ma podobne pismo pismo wysłać do urzędów wojewódzkich.

Akcja trwa, wspólnymi siłami ( wraz z innymi organizacjami pozarządowymi) udało się już zabrać ponad 300 psiaków. OTOZ Animals przejął dotychczas ponad 30 ( i będą kolejne) OTOZ Animals – Rada Krajowa dowiozła do Radys blisko tonę specjalistycznej karmy.

Dary z całej Polski napływają.

Na miejscu pracuje około 100 wolontariuszy z org. Pozarządowych: Pogotowia dla Zwierząt i OTOZ Animals to najliczniejsze grupy..

2020-07-08T13:37:21+02:00